Strona główna | Oferta | Polityka prywatności | Kontakt

 

All rights reserved. © 2021

REDCAT design
Projekt wykonał

Doradca Finansowy

 

 

Prowadzenie ksiąg handlowych i innych ksiąg podatkowych

 

Firmy działające w poszczególnych sektorach oraz spełniające określone wymogi są zobowiązane do stosowania odpowiedniej metody księgowości za pośrednictwem np. prowadzenia ksiąg handlowych. Zakładając działalności warto skorzystać z doradztwa oferowanego w biurach rachunkowych by poznać wszelkie szczegóły formalne związane z prowadzeniem firmy oraz odprowadzaniem podatków.

 

Księgi handlowe: prowadzenie pełnej księgowości

 

Firmom i przedsiębiorstwom działającym na dużą skalę, osiągającym znaczące dochody w skali roku, oferujemy pomoc w założeniu oraz rzetelnym prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Nasze usługi obejmują również przygotowywanie bieżących sprawozdań dla zarządu oraz wszelkich formalności związanych z rozliczeniami VAT. Pełna księgowość jest prawnie wymagana od przedsiębiorstw o rozbudowanej działalności. W księgach handlowych gromadzone są wszelkie informacje dotyczące zdarzeń gospodarczych, wykazy sald oraz obroty które mają miejsce w danej firmie.

 

Mała księgowość: prowadzenie księgi przychodów i rozchodów

 

Księga przychodów i rozchodów (KPiR) to forma księgowości przeważnie wymagana od małych przedsiębiorstw oraz prywatnych działalności gospodarczych – w niektórych przypadkach także od osób fizycznych. Jej prowadzenie opiera się na gromadzeniu i księgowaniu faktur oraz innych dokumentów związanych z finansami firmy. Powierzając ten obowiązek doświadczonemu księgowemu można skoncentrować czas oraz wysiłek na rozwijaniu działalności i pozyskiwaniu nowych klientów. Jest to duże udogodnienie zwłaszcza dla jednoosobowych firm, gdzie wszystkie obowiązki oraz odpowiedzialność spoczywają na przedsiębiorcy.