Strona główna | Oferta | Polityka prywatności | Kontakt

 

All rights reserved. © 2021

REDCAT design
Projekt wykonał

Doradca Finansowy

 

 

Ewidencja ryczałtu oraz VAT-u

 

Prowadzenie ewidencji ryczałtu, VAT-u lub innych form opodatkowania działalności jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Różne warianty i sposoby odprowadzania podatków mogą dotyczyć biznesów o odmiennych charakterach. Poza kompleksowym prowadzeniem ewidencji przychodów, towarów oraz usług naszym klientom, w Biurze 61 oferujemy wdrożenie poprawnych form opodatkowania dopasowanych do charakteru działalności.

 

Dlaczego warto powierzyć prowadzenie ewidencji księgowemu?

 

Dzięki stałej kontroli dokumentów oraz rachunków na bieżąco realizujemy wszelkie formalności w imieniu przedsiębiorców. Wyręczamy naszych klientów w sporządzaniu oraz dostarczaniu dokumentów do odpowiednich jednostek urzędowych, w tym: miesięcznych lub kwartalnych deklaracji VAT a także rocznych zeznań PIT-28. Dzięki systematyce i skrupulatności zapobiegamy wszelkim nieprzyjemnościom związanym z nieścisłościami w odprowadzaniu podatków.

 

Ryczałt: opodatkowanie dochodów

 

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest jedną z form opodatkowania dochodów. Nowi przedsiębiorcy chcący wybrać właściwą i najkorzystniejszą dla nich metodę odprowadzania podatków mogą zdecydować się również inne rozwiązania takie jak: opodatkowanie na zasadach ogólnych, podatek liniowy czy kartę podatkową. Każde z rozwiązań ma swoje zalety oraz wady – w Biurze 61 doradzimy odpowiednią oraz zgodną z prawem metodę.

 

Podatek VAT: towary i usługi

 

VAT jest podatkiem odprowadzanym od świadczonych usług oraz oferowanych towarów. Prowadząc własną działalność warto pamiętać że opodatkowanie VAT-em jest niezależne od wybranej formy podatku dochodowego. Ewidencja VAT opiera się na podstawie faktur i rachunków. W niektórych przypadkach działalności usługowe mogą zostać zwolnione z VAT-u po spełnieniu określonych warunków. Zakładając działalność gospodarczą warto poradzić się specjalistów w celu pełnej formalizacji oraz legalizacji działalności. Na podstawie prowadzonej ewidencji opracowuje się różne deklaracje VAT oraz plik JPK _VAT (jednolity plik księgowy) które są niezbędne do prawidłowego rozliczenia podatku.